104. árverés - 262. tétel
Szigeti album. MDCCCLX. Kiadták Szilágyi István — P. Szathmáry Károly.
Pest, 1860. Ráth. |
(8)+324p.+2t. (kőnyomatok) |
A szerkesztők az 1859-es máramarosszigeti tűzvész által okozott károk enyhítésére szánták a kiadásból befolyt összeget. A szerzők között találjuk Arany, Jókai, Tompa nevét is. A kőnyomatokon gróf Rhédey Klára és Sztojka László mellképei láthatók. |
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. Az első öt levél közepén kis folttal. Szüry: 4365. |