108. árverés - 44. tétel
Decsy Sámuel, D.
Pannóniai Féniksz avagy hamvából fel-támadott magyar nyelv
Bétsben, 1790. Trattner. |
(16)+274+(11)p. A második levél másolattal pótolva. |
A nemzeti nyelv védelmében íródott munka a felvilágosodás kori magyar irodalom és politika egyik fontos kiadványa. |
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben. A gerincen kis sérüléssel. Szüry: 0. |