(Velence, 1486. Hermann Liechtenstein.) |
(22)+300 lev. A 128. és 300. levél másolattal pótolva. Kézzel festett, vörös kezdőbetűkkel. A szövegkezdő lapon az iniciálét kivágták, körülötte kézzel festett vörös-kék-zöld, aranyozott ornamentális díszítéssel. |
Rainerius de Pisis XIV. századi domonkos szerzetes kétkötetes teológiai enciklopédiájának második darabja, amely az "L" betűtől kezdődő részt tartalmazza. Ez volt az első ilyen jellegű munka, amely praktikus összeállításával a lelkipásztoroknak mind szentbeszédeikhez, mind hitoktatói munkájukhoz hasznos segítséget nyújtott. Népszerűségét jelzi számos nyomtatott kiadása is. A fennmaradt adatok szerint Magyarországon is általánosan használták, ezt bizonyítja többek között a műnek Mátyás király által vásárolt és a lövöldi karthauziaknak adományozott egyik példánya. |
Későbbi félbőr-kötésben. Theologial encyclopedia of Rainerius de Pisis, dominican monk. Second volume. Two leaves (128, 300) replaced by copies. Hand painted initials, one was cut out. CIH 2899.; Hain 13019. |