111. árverés - 18. tétel
Cserey Farkas, nagy-ajtai
Isten' annyának, a' Boldogságos Szeplőtelen Szép Szűz Máriának Lórétomi Litániában lévő nevezetek' rendin folyó dicsérete
Becsben, 1772. Trattner J. T. |
1t.+144p.+58t. |
A művelt erdélyi udvari tanácsos imádságos könyve a XVIII. század egyik legszebb magyar kötete, a Lorettói litánia első magyar nyelvű kiadása. Az igen dekoratív táblák Jacob Adam bécsi rézmetsző munkái. Példányunk művelődéstörténeti értékét az is emeli, hogy a XX. század elejéig bizonyíthatóan a szerző családjának birtokában volt. |
Díszesen aranyozott, korabeli bőrkötésben és papírtokban. Aranymetszéssel díszítve. A gerinc sarkain az aranyozás lekopott, ezt leszámítva gyönyörű, bibliofil darab. Richly gilt contemporary leather in hardpaper case. Inner edges gilt. Poss.: Nagy-Ajtai Cserey Ákos 1903-as gyűjteményi bélyegzőjével. |