111. árverés - 75. tétel
Egressy Gábor színész gyászjelentése, amelyet a Nemzeti Színház adott ki.
Pest, 1866. Emich Gusztáv. |
1 nyomtatott oldal. Fekete keretben. Kelt: Pest, 1866. VII. 31. |
Egressy Gábor színész. 1848. március 15-én ő szavalta el a Nemzeti Színházban a Nemzeti dalt. Később nemzetőr, majd Szeged kormánybiztosa volt. Halálra ítélték, ezért Törökországba menekült. Az amnesztia után a Nemzeti Színházban játszott. Előadás közben lett rosszul, és még aznap elhunyt. |
Obituary of Gábor Egressy, actor. |