113. árverés - 136. tétel
Pázmány Péter
Posonban, 1637. ny.n. |
XII+1073+(7)p. Harmadik kiadás. |
Az RMNy két változatát ismeri. Példányunk a ritkább B variáns egy darabja. Ennek címlapja és utolsó levele V. Ecsedy Judit megállapítása szerint 1735 körül készülhetett Nagyszombatban. A példányok egy része feltehetően megmaradt, és az idők folyamán az első és utolsó levelek tönkremehettek. A címlap alján itt "Találtatik Nagy-Szombatban" olvasható, az utolsó levélen pedig a szöveg alatt és fölött is "IHS" feliratú könyvdísz áll. |
Enyhén sérült gerincű, kopottas, korabeli bőrkötésben. Contemporary leather. Spine slightly damaged. RMNy 1697.; RMK I 673.; Borda: 6441. |