113. árverés - 48. tétel
Böckler, Georg Andreas
Nova architectura curiosa, Exponens
Norimbergae, (1664.) Paul Fürst. |
1t. (rézmetszetű díszcímlap)+30p.+4t.+(2)+13p.+44t.+(2)+22p.+116t. (1 kihajt.)+(2)+26p.+36t. |
Első latin nyelvű kiadás, ugyanebben az évben jelent meg németül is. A szerző a brandenburgi őrgróf udvari építésze volt. A mű négy önálló, saját címlappal bíró részből áll. Az első három rész dekoratív rézmetszetein dísz- és szökőkutak láthatók, a negyediket díszkertek, kerti lakok, kastélyok és paloták (köztük Merseburg, Gotha, Weimar, Aschaffenburg és az Escorial) képei ékesítik. |
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben. A gerincen kis sérülésekkel. First Latin edition in richly gilt contemporary leather. Spine slightly damaged. VD 17 32:675707F. |