114. árverés - 288. tétel
Stanihurstus, (William) Guilielmus
A' Halandó Testben szenvedő Halhatatlan Istennek Szentséges Historiája. Melly... ~ által deák nyelven ki adattatott. Most pedig... Magyar országi Boldog Asszony Provincziája-béli T. P. Provincialis rendeléséből magyar nyelvre fordéttatván, A Méltoságos Baro ikladi Szluha Ferencz Salgó Vára örökös Urának... költségével ki nyomtattatott.
Posonban, 1727. Royer János Pál. |
(8)+443+(5)p. |
Az ír jezsuita munkája latinul 1674-ben jelent meg. Ez az első magyar nyelvű kiadása. |
Enyhén sérült gerincű, kopottas, korabeli bőrkötésben. |