116. árverés - 145. tétel
(Gyöngyösi István)
Igaz barátságnak és szives szeretetnek tüköre, mellyben meg-irattatik Philosténesnek, és Florentinának, egymáshoz való hüséges szerelmek... ismét Hermiásnak... szolgálattya... mellyet régi irások fragmentumából öszve-szedegetett Z(ólyomi) Sz(abó) J(ános).
Posonyban, 1762. Landerer ny. |
128p. |
A szerző talán legritkább kötetének sokáig első kiadásként számon tartott, valójában második megjelenése. Ténylegesen 1751-ben látott napvilágot először. Az ún. Florentina-dráma talán Zrínyi Ilona és I. Rákóczi Ferenc 1666-ban tartott esküvőjére készült, a XVII. századi magyar barokk udvari dráma egyetlen fennmaradt emléke. A kiadója Zólyomi Szabó János volt. A hozzá került kézirat a sok olvasás és hányódás miatt minden bizonnyal sérült lehetett, ezek apró hiányait pótolta, elöljáró beszédet és toldalékot fűzött a munkához. |
Korabeli papírkötésben. Szüry: 1660. |