116. árverés - 392. tétel
Wagner, (Károly) Carolus
Analecta Scepusii sacri et profani. Par(te)s I-IV.
Viennae -- Posonii et Cassoviae, 1774-1778. Typis Joann. Thomae de Trattnern -- Sumptibus Joannis Michaelis Landerer. |
-- Sumptibus Joannis Michaelis Landerer. (14)+469+(3)p.; (12)+357+(13)p.; (8)+264p.; (8)+219+(3)p. |
Hozzá: Bárdosy, (János) Joannes: Supplementum analectorum terrae Scepusiensis... Leutschoviae, 1802. Typis Michaelis Podhoránszki. (8)+460+(34)p. Hozzá: Bárdosy, (János) Joannes: Moldaviensis vel Szepesiensis decimae indagatio est proxima Terrae Scepusiensis, et huic innexarum, sacro-profanarum, jurisdictionum evolutio Posonii, 1802. Typis ac sumptibus Georgii Aloysii Belnay. 190+(2)p. Wagner a jezsuita történetírók második nemzedékéhez tartozott. Ez a Szepesség történeti forrásait feldolgozó, monumentális munka tekinthető fő művének. Bárdosy mintegy negyedszázaddal később megjelent kiegészítéseivel együtt páratlanul ritka. |
Az első két darab egységes, három eltérő, korabeli félbőr-kötésben, a negyedik rész pedig korabeli papírkötésben. A harmadik kötet címlapja javítva, a Supplementum restaurálva. |