117. árverés - 120. tétel
Pray, (György) Georgius
Syntagma historicum de sigillis regum, et reginarum Hungariae pluribusque aliis. Opus postumum cum XVI. tabulis aeri incisis.
Budae, 1805. Reg. Univ. Pest. |
XXVI+(8)+161p.+XVIt. (Binder kihajt. rézmetszetei) |
Az Árpád-házi uralkodók pecsétjeiről szóló, dekoratív rézmetszetekkel illusztrált értekezés csak ekkor, a szerző halála után négy évvel látott először napvilágot. Hozzákötve: Eötvös, (Ignác) baro Ignatius iun. de Vásáros-Namény: Positiones ex universa jurisprudentia et scientiis politiciis (Buda, 1805. Reg. Univ. Pest.) (10)+12p. |
Enyhén kopottas gerincű, aranyozott, későbbi félbőr-kötésben. Slightly worn, gilt later half leather. |