117. árverés - 58. tétel
(Dersi Gergely István) Dersius, Stephanus G.
Tractatus theologico-diacriticus. Quatuor Religionum, in Principatu, Transsilvaniae vulgo receptarum, praecipua Capita et Fundamenta complectens, Conceptus et conscriptus... Auctore, ~, Anno Domini M.DCC.XVII. Iam vero Cibinii descriptus per Paullum Húszár, 1761.
Cibinii, 1761. |
430p. |
Kéziratos unitárius teológiai mű. Mindvégig egy kéz írása, igen szépen kalligrafált munka. Az unitárius vallás tételeinek ismertetése, az ellenérvek cáfolataival. A szerző unitárius pap volt — többek között a tordai eklézsiában — a XVIII. században. E műve nyomtatásban nem jelent meg. |
Korabeli pergamenkötésben, gerincén aranyozott vignettával. Aranymetszéssel díszítve. Contemporary vellum, gilt vignette on spine. Inner edges gilt. |