120. árverés - 414. tétel
Széchenyi István, (gróf)
Üdvlelde. Gróf Dessewffy Aurél hátrahagyott némi iromány-töredékivel. Írta és közli ~.
Pesten, 1843. Trattner-Károlyi. |
(4)+137+(1)p. Első kiadás. |
Dessewffy a mérsékelt konzervatívok, a "fontolva haladók" vezéralakja, Kossuth politikai ellenfele volt. Barátja halála kapcsán Széchenyi egy nemzeti pantheon létrehozását sürgeti. A létesítendő "üdvlelde" helyszínéül a budai hegyeket javasolja. |
Aranyozott gerincű, későbbi félvászon-kötésben. Szentkirályi: 131. |