Pesten, 1846. Emich. |
XX+(4)+192p. |
A szerző ügyvéd, újságíró volt, művében az elmaradott céhes rendszerről és az ipar fejlesztésének szükségességéről ír. Munkáját a Védegylet elnökének, gróf Batthyány Kázmérnak ajánlotta. |
Későbbi félvászon-kötésben. Az eredeti borító bekötve. A levelek enyhén foltosak, az utolsó széle javítva. A címlapon apró sérüléssel. |