121. árverés - 138. tétel
I. Rákóczy György (1593-1648) erdélyi fejedelem sajátkezű aláírásával ellátott, latin nyelvű oklevele.
Nagyernyei Siko Györgyöt és Pált a székely lófők sorába emeli. 1 pergamenlevél. Kelt: Várad, 1632. IX. 26. Az oklevelet kézjegyével látta el Kovacsóczy István kancellár is. Szépen kidolgozott iniciáléval, az intitulatio és az adományozottak neve aranyozott betűkkel íródott. Néhány helyen apró kopással, kis szöveghiánnyal. Keretezve. |
György Rákóczy, I. Prince of Transylvania. Document in Latin. Autograph signed. Framed. |