121. árverés - 147. tétel
Schopf(-Merei) Ágost
A gyermekgyógyászat tankönyve. A pesti gyermekkórházban tett vizsgálatai s tapasztalatai nyomán, a tudomány újabb álláspontjához képest, számos kóresettel s kórismei táblákkal ellátva, irta ~. Első kötet [unicus].
Budán, 1847. Magyar Kir. Egyetemi Ny. |
(4)+XVII+179 [recte 279]p.+2 kihajt. mell. |
Az első magyar gyermekgyógyászati tankönyv. Szerzője sebész és szemorvos, Itáliában szerzett orvosi oklevelet, majd Bécsben praktizált. 1834-től Pesten működött, több területen is úttörő tevékenységet folytatott. 1839-ben megalapította a pesti gyermekkórházat, 1844-től a pesti egyetemen gyermekgyógyászati előadásokat tartott. A szabadságharc után emigrációba kényszerült, Angliában halt meg. Nagyon ritka mű. |
Restaurált, korabeli félvászon-kötésben. Restored contemporary half cloth. Győry: 141. old. |