121. árverés - 158. tétel
Lőcsei Uj és O Kalendarium, Kit Christus Urunk születése után való 1693. Esztendőre irt Neubarth Janos Es Magyar Országra, Erdélyre 's egyéb Tartományokra alkalmaztatta
Lőtsen, (1692.) Brewer Samuel Typogr. |
(80)p. Kétszínnyomású címlappal és naptárlevelekkel. A naptárrész közé kötött üres lapokon kézírásos jegyzetekkel. |
A kalendárium érdekessége, hogy a krónika részben beszámol az 1692-ben Pécsett észlelt "égi jelről", azaz üstökösről, azonban a csillagászati ismeretek fejlődésének köszönhetően, már nem a korábban szokásos félelemkeltő hangnemben. |
Díszesen aranyozott gerincű, XIX. századi félbőr-kötésben. Könyvtári duplum. 19th century half leather. RMK I 1443. |