Pesten, 1799. Trattner Mátyás ny. |
174p. Első kiadás. Az ajánlást követő levelet Karacs Ferenc által készített rézmetszetű vignetta ékesíti. |
Hozzákötve: Horátzius' poétikája [Ford. Virág Benedek] Pesten, 1801. Trattner Mátyás ny. 1t.+124+(1)p. Mindkét mű vastagpapíros luxusváltozat. Az első darabot a költő barátja, Batsányi János adta ki. A második mű végén levő közös hibajegyzék arra utal, hogy a gyűjtők részére kiadott, exkluzív darabokat így együtt forgalmazták. Az első mű eredetileg a Magyar Minerva harmadik köteteként jelent meg, ahhoz tartozott egy sorozatcímlap is. Mivel e variáns később készült, így — bár a lapszámozás erre utalna — ezekbe a példányokba feltehetően nem került az bele. |
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben. A gerincen apró sérülésekkel és kopásnyomokkal, de ezzel együtt is nagyon szép példány. Contemporary leather. Spine richly gilt with minor defects. Szüry: 5070., 1887. |