121. árverés - 43. tétel
A Magyar Magyar. Politikai és társadalmi Szemle. Irja és kiadja Helfy Ignácz. 1-18. szám [egybekötve]
Milano -- Pest, 1869-1870. (Tipografia Internazionale.) |
576p. |
A kiegyezést élesen támadó, Kossuth-párti folyóirat rendszertelenül jelent meg. Szerkesztője — és egyben a cikkek írója — Helfy Ignác a szabadságharc bukása után egy ideig bujdosott, később Itáliában több újság munkatársaként támogatta az emigráció ügyét. Az 1869-es választásokon képviselővé választották. Hazatérése a lap megszűnését jelentette. Teljes sorozata nagyon ritka. |
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. Az eredeti borítók bekötve. Contemporary half cloth. Spine gilt. Original covers bound inside. Szüry: 2912. |