121. árverés - 68. tétel
Osvát Ernő
Az elégedetlenség könyvéből. A bevezetést írta: Ignotus.
Gyoma, 1930. Kner. |
(6)+XIII+(4)p. 200 számozott példányban, merített velinpapírra nyomtatták. E darab -- a kolofon tanúsága szerint -- soron kívül, Dr. Schuster Gyula részére készült. Kner Albert sajátkezű aláírásával. |
A kötet Conrad Ottó, a Pesti Magyar Kereskedelmi Bank igazgatója támogatásával jelent meg. A Magyar Bibliophil Társaságtól 1930-ban megkapta az év legszebb könyve címet. A normál kiadáshoz félbőr-kötés készült, míg a néhány névre szóló, luxuspéldány egészbőr-kötést kapott. Dr. Schuster Gyula ideggyógyász (korábban Ady egyik kezelőorvosa), műgyűjtő volt. |
Kner Erzsébet műhelyében készült, díszesen aranyozott, kiadói bőrkötésben, eredeti papírtokban. Felül aranymetszéssel díszítve. A gerincen apró sérülésekkel. Luxury edition, richly gilt original leather in hardpaper case. Spine slightly damaged. Lévay -- Haiman: 1.432/B. |