122. árverés - 336. tétel
Novák, (Krizosztom János) Chrysostomus
Vindicae diplomatis, quo Sanctus Stephanus primus Hungariae rex Monasterium S. Martini de Sacro Monte Pannoniae ordinis S. Benedecti anno MI. fundaverat: a ~
Budae, 1780. Typis Regiae Univ. |
(4)+152p.+1 kihajt. mell. |
A szerző pannonhalmi főapát. Művében az apátság Szent István király által kiadott alapítólevelének eredetiségét védelmezi egy névtelen protestáns támadásával szemben. |
Enyhén sérült, aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. Néhány levele enyhén foltos. |