Pesten, 1830. Trattner és Károlyi. |
XX+(1)+22-270+(1)p. |
Második kiadás. Az első hasonmása, attól csak néhány nyomdai eltérés alapján különböztethető meg. A szerző leghíresebb munkája, az 1830-as években induló reformmozgalom programadó műve, a magyar gazdasági irodalom egyik legfontosabb darabja. |
Enyhén kopottas, sérült, aranyozott gerincű, későbbi félbőr-kötésben. Az eredeti borító bekötve. Szentkirályi: 116.2. |