122. árverés - 75. tétel
Csengery Antal
Vegytani képek a közéletből. Johnston nyomán kiadja ~. I-II. kötet [egybekötve].
Pest, 1857. Pfeifer Ferdinánd. |
(4)+281+VI+324+VIIp. Szövegközti fametszetekkel. |
Az 1853-ban megjelent angol eredeti jelentős átdolgozásával született munka első kötetének nagy részében a kávé, tea, csokoládé, valamint a szeszes italok ismertetése olvasható, a második kötet pedig nagyrészt a kábítószerekkel és mérgekkel foglalkozik. |
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. |