124. árverés - 112. tétel
Az 1848- és 1849-diki magyar szabadságharcz kitünőbb vértanuinak emlékkönyve.
(Bp., 1873. Buschmann F. ny.) |
(68)p.+24t. |
A kiadó, Halász István "vezérszava" szerint füzetenként is árulták, majd együtt (piros vászon) díszkötésben hozták forgalomba a teljes művet. A nagyméretű (425 x 290 mm) kőnyomatok sora Batthyány Lajossal indul, majd az aradi vértanúk mellett számos — kevésbé ismert — mártír (Perényi Zsigmond báró, Jeszenák János báró, Csányi László, stb.) mellképe is megtalálható. |
Javított gerincű, kopottas, kiadói vászonkötésben. A táblákon apró rozsdafoltokkal. |