125. árverés - 32. tétel
Shaw, Irwin — Capa, Robert
Report on Israel
(New York, 1950.) Simon and Schuster. |
144p. Lapszámozáson belül 80 egészoldalas fényképpel. |
1949-ben az író és a fotós együtt dolgozott egy riportkönyvön Tel-Avivban és Jeruzsálemben. Capa a betelepülők életét és beilleszkedését, a menekülttáborok hétköznapjait fotózta. A képriportok előbb angol és amerikai magazinokban jelentek meg, majd a közös könyv szöveggel egyenrangú képanyagául szolgáltak. |
Aranyozott gerincű, kiadói félvászon-kötésben, eredeti védőborítóval. Original half cloth with dust jacket. |