127. árverés - 149. tétel
Liebler, Georgius
Basileae, 1589. Ex officina Oporiniana. |
(32)+417+(35)p. |
A mű párbeszédes kivonatot ad Arisztotelész természettudományos munkásságának (Corpus Aristotelicum) öt fő darabjáról, valamint hét kisebb értekezésről (Parva Naturalia). A szerző a tübingeni egyetem professzoraként tanította Johannes Keplert is. A szakirodalom szerint e munkája is hatással volt a neves csillagász munkásságára. A könyv először 1563-ban jelent meg, majd a század végéig további nyolc kiadást is megért. |
Restaurált, korabeli pergamenkötésben. Az utolsó néhány levélen szúrágás nyomaival. Restored contemporary vellum. With worm holes on the last leaves. VD 16 L 1648.; BNH Cat 0 |