Kolozsvár, 1835. Tilsch és Fia. |
(10)+195p. Első kiadás. |
A szerző az erdélyi reformmozgalom egyik jeles képviselője, Wesselényi Miklós követője volt. Ebben az évben két röpiratban vázolta fel politikai elképzeléseit, a másik munka az Irány címet viseli. Irodalmi pályája a következő évben megjelent Abafi című regénnyel kezdődött. |
Aranyozott gerincű, későbbi félvászon-kötésben. Later half cloth. Spine gilt. Szüry: 2303. |