128. árverés - 60. tétel
Nagy Iván
Magyarország családai czimerekkel és nemzedékrendi táblákkal. Irta ~. Kiadja Friebeisz István. I-XII.+pótkötet [nyolc kötetben].
Pest, 1857-1868. Beimel és Kozma - Ráth. |
VI+311+(1)+282+(1)p.; 420+VIII+504+VIIIp.; 375+VIII+(1)+568+VIIIp.; 610+XII+(1)+340p.; 862+(2)p.; 943+(1)p.; 441+525+(3)p.; IV+379+(2)p. |
A máig alapvető genealógiai munka kiadási joga Ráth Mór halálával a Franklin Társulathoz került. Feltehetően velük állapodott meg a Kunossy, Szilágyi és Társa cég a mű újrakiadásáról. Mivel sehol nem jelezték, hogy tulajdonképpen hasonmásról van szó, pontos évszámot nem lehet tudni. Valószínűleg 1910 körül jelent meg. A teljesen más papír és — megléte esetén — a kiadói kötés alapján lehet megkülönböztetni az eredetitől. Az elmúlt évek árverésein felbukkant sorozatok nagy része is e kiadásból származott. |
Aranyozott gerincű, XX. századi félvászon-kötésben. |