129. árverés - 141. tétel
Dugonics András
Szittyiai történetek. I-II. könyv [egybekötve].
Posonyban és Pesten, 1806-1808. Landerer. |
279+(1)+269+(2)p. Az egyes szakaszok elején rézmetszetű térképvignetákkal. |
A szerző a magyar őstörténetet írja le a honfoglalásig. Művét a Horvát István-féle ún. "délibábos" nyelvészet egyik inspirálójaként tartják számon. |
Aranyozott gerincű, korabeli vászonkötésben. Contemporary cloth. Spine gilt. Szüry: 1036. |