130. árverés - 252. tétel
Bowring, John
Poetry of the Magyars, preceded by a sketch of the language and literature of Hungary and Transylvania
London, 1830. (Printed by George Smallfield.) |
XVI+LXXXIII+312+(4)p.+egy szelvényen további előfizetők névsora. |
A szerző angol műfordító, a magyar irodalom nagy barátja volt. 1832-től az MTA levelező, 1870-től a Kisfaludy Társaság rendes tagja lett. 1837-ben járt Magyarországon, ahol találkozott Toldy Ferenccel és Vörösmartyval. |
Enyhén kopottas gerincű, kiadói vászonkötésben. A gerinc felső sarkán kis sérüléssel. |