132. árverés - 106. tétel
Emléklapok vajai báró Vay Miklós életéből. Lévay József bevezetésével.
Bp., 1899. Franklin. |
1t.+527p. |
1848-ban Vay Miklós a Batthyány-kormány biztosaként Erdélyben működött. Szeptemberben felajánlották neki a miniszterelnökséget, amit nem fogadott el. Ezután visszavonult, ennek ellenére a szabadságharc bukása után halálra ítélték, de kegyelmet kapott. |
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. |