132. árverés - 128. tétel
Kossuth Lajos imája a kápolnai csata után 1849 február 27 én!
Színes olajnyomat. A kép középpontjában az imára kulcsolt kezű Kossuth térdelő alakja, mellette honvédtisztek állnak, mögöttük a honvédsereggel. Balra elesett katonák fekszenek. A jelenet a valóságban nem történt meg, a kép alatt olvasható ima szövegét Roboz István írta. Mérete: 400 x 600 (565 x 700) mm. Díszesen aranyozott, enyhén sérült keretben. |