132. árverés - 318. tétel
Középkori krónikások. Szerkeszti Gombos Ferenc Albin. I–XVI [11 kötetben].
Brassó -- Bp., 1901-1913. Brassó Lapok ny. -- Athenaeum ny. |
I. Paulus Diaconus: A longobardok története II. Dino Compagni: Krónika 1280–1312. III. Jordanes: A gótok eredete és tettei IV. Menander Protector történeti művének fenmaradt töredékei VI–VII. Liudprand történeti munkái VIII–IX. A három Villani krónikája X. Rimbertus Anskariusa XI. János minorita Nagy Lajosról szóló krónikatöredéke XII–XIV. Freisingi Otto krónikája XV–XVI. Freisingi Ottó: I. Frigyes császár tettei A sorozat ötödik kötete (Küküllei János: Nagy Lajos király viselt dolgairól) hiányzik. |
Kiadói félvászon-kötésben, a gerincek aranyozása kissé megkopott. |