133. árverés - 120. tétel
(Diószegi Sámuel)
Debreczenbenn, 1813. Csáthy György ny. |
(4)+XVI+396p. |
A Diószegi-Fazekas-féle első magyar növényhatározó 1807-ben jelent meg. A kortársak részéről vegyes volt a fogadtatása, a könyv nem bizonyult kelendőnek. Ennek ellenére a munka sikerét mutatja, hogy majd' egy évszázadig használták. Diószegi ennek folytatásaként adta ki ezt a művét, amely annál jóval ritkábban bukkan fel. |
Későbbi félvászon-kötésben. |
Győry: 56. old. |