133. árverés - 171. tétel
Dessewffy Aurél, gróf
Néhány nevezetesebb darab ~nek hátrahagyott eredeti magyar munkáiból és országgyülési beszédeiből. Összeszedte gróf Dessewffy Emil.
Pesten, 1843. Landerer és Heckenast. |
VIII+261+(2)p. |
Dessewffy a reformkor mérsékelt konzervatívjainak kiemelkedő vezéralakja volt. |
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. |
Szentkirályi: D 24-4. |