133. árverés - 19. tétel
(Balassi) Balassa Bálint — (Rimay) Rimai János
Az Néhai Tekintetes, Nagyságos vitéz Urnak Gyarmati ~nak Es Amaz jó emlékezetü néhai Nemzetes ~nak; Igaz haza fiának, és a' Magyar nyelv' két ékességének Istenes éneki. Mostan ujjabban e' kis formában ki-botsáttattak
(Pozsony), 1770 után. (Landerer ny.) |
66+(2)+67-357+(9)+40p. Tizenkilenc levél hiányzik, négy levél csonka. A címlap hasonló kiadás alapján készült másolattal pótolva. |
A vallásos vers- és énekgyűjtemény bibliográfiailag ismeretlen kiadása. A mű a XVII-XVIII. század egyik legnépszerűbb kiadványa volt (közel félszáz kiadást ért meg a XIX. század elejéig). Közkedveltségét mutatja, hogy ezek jelentős részéből csak néhány darab maradt fenn. Példányunk egyetlen bibliográfiailag regisztrált és hozzáférhető kiadással sem azonos. Nyomdai készlete alapján megállapítható, hogy a pozsonyi Landerer nyomdában készült, 1770 után. Beosztása és tördelése a korabeli Landerer-kiadásokéval jelentős hasonlóságot mutat. |
Enyhén sérült gerincű, XX. századi félbőr-kötésben. Számos levél kijár a könyvtestből, több sérült. Erősen körülvágott példány. |