134. árverés - 439. tétel
Tomka Szászky, (János) Joannes
Introductio in orbis antiqui et hodiernei geographiam, in duos tomos divisa, quorum prior continet, cum praecognitis, Europam, posterior Asiam, Africam, et Americam. Plurimis in locis emendata, novisque aucta supplementis, opera ac studio Ioannis Severini. Editio altera. I-II. kötet [egybekötve].
Posonii et Cassoviae, 1777. Landerer. |
1t. (Leopold Assner rézmetszete)+(46)+692+(12)+(2)+695-990+(142)p. |
A mű először 1750-ben jelent meg, Frankfurtban és Lipcsében. Népszerűségét mutatja, hogy 1793-ban harmadszor is kiadták. A szerző Bél Mátyás mellett működött Pozsonyban, e munkájához is a neves geográfus írt bevezető tanulmányt. |
Enyhén sérült gerincű, kopottas, korabeli bőrkötésben. A címkép, valamint több levél rozsdafoltos. |