135. árverés - 175. tétel
Dessewffy Emil, gróf
A magyar vám és kereskedési ügy és annak végeligazitási módja
Pesten, 1847. Landerer és Heckenast ny. |
XVI+157p. Első kiadás. |
A szerző a mérsékelt konzervatívok egyik vezéralakja volt. Munkájában az Ausztria elleni védővámrendszer ellen érvel és a kereskedelem fellendítésének módjairól értekezik. |
Aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. A gerincen kis kopásnyomokkal. |
Szentkirályi: D 26.4. |