136. árverés - 65. tétel
(Dessewffy József) De'sőfi Jó'sef, gróf
Bártfai levelek. Irta Döbrentei Gáborhoz Erdélybe, ~ 1817-ben.
S.Patakon, 1818. Nádaskay A. |
200+(2)p. Első kiadás. |
A szerző a nyelvújítási harcban Kazinczy támogatója volt. Útirajzait a reformkori széppróza fontos darabjaként emlegetik. Hozzá: A mű recenziója, amely a Tudományos Gyűjtemény 1819-es évfolyamában jelent meg (77-86p.) |
Aranyozott gerincű, enyhén kopottas, korabeli félbőr-kötésben. |
Szüry: 960. |