137. árverés - 58. tétel
Széchenyi István, gróf
Világ vagy is felvilágosító töredékek némi hiba 's előitélet eligazitására
Pesten, 1831. Landerer. |
(10)+XL+41-539+(5)p. Első kiadás. |
Széchenyi a Hitelt ért támadásokra reagálva írta e művét. |
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. Kis kopásoktól eltekintve szép példány. |
Poss.: A címlapon a szerző unokaöccse, gróf Széchényi Pál, politikus, miniszter gyűjteményi bélyegzőjével. |
Szentkirályi: 117. |