138. árverés - 186. tétel
Gyászemlék, mellyet József Antal János Cs. Kir. Örökös Herczegnek, Austriai Főherczegnek, Magyarország Nádorának örökös hálából emelt Schiller Frigyes sz. kir. Buda fővárosi Polgár, és őrmester
(Buda, 1847. Magyar Kir. Egyetem. |
2t. (lith. címlap+kézzel festett címer)+(136)+8+9+14+11+8+8+8+15+16+7+(5)+8p. |
A díszalbum a József nádor betegségére vonatkozó, magyar és német nyelvű orvosi jelentéseket, a halálával kapcsolatos különböző iratokat, illetve gyászbeszédeket tartalmazza. A megemlékezők között található Kossuth Lajos, Schedel [Toldy] Ferenc, Horváth Mihály és Lőw Lipót főrabbi is. |
Restaurált, díszesen aranyozott, címeres, kiadói bársonykötésben. Aranymetszéssel díszítve. A gerincet vászonnal erősítették meg. Modern előzéklapokkal. A táblák szélei itt-ott foszladoznak. |