138. árverés - 272. tétel
[Vajda János] Arisztidesz
Polgárosodás. Irta ~.
Pest, 1862. Heckenast. |
VIII+(4)+168p. Első kiadás. |
A költő röpiratában — az ugyanebben az évben, hasonló álnéven megjelentetett Önbírálattal együtt — a polgárosodás és az osztrákokkal való kiegyezés szükségessége mellett érvel. Bírálói a nemzeti önállóság gondolatának elárulásával vádolták, részben ezért kellett a következő évben Bécsbe távoznia. |
Modern vászonkötésben. A sérült, eredeti borító bekötve. Az első néhány levél felső sarka sérült. |
Szüry: 4850. |