138. árverés - 287. tétel
[Vahot Imre] Imrefi
A magyar menekültek Törökországban. Ismeretlen adatok az 1849-ki emigratio történetéhez. Egy, török földre menekült s honába ismét visszatért magyar szemtanu hiteles naplója után közli ~.
Pesten, 1850. Heckenast. |
1 térk. (kihajt.)+VIII+178p. |
A munka Makay Sándor Krassó megyei alispán feljegyzései alapján készült. |
Kopott aranyozású, korabeli vászonkötésben. |
Poss.: A címlapon Babarczy József szegedi ügyvéd, 1848-as nemzetőr-parancsnok tulajdonosi bejegyzésével. |