138. árverés - 377. tétel
Lisznyai K(ovács) Pál
Magyarok cronicaja. Melly be foglal M. C. XCVI. Esztendőket. Avagy Christus születésenek 268-1464. Esztendei alatt lett dolgait a' magyaroknak: Mellyet Chronologice az az: Christus Urunk Esztendeinek folyása szerint illendö rövid formában, Tsinált, Es Ki-bocsatott ~ Debreczeni Schóla Mester.
Debreczenben, 1692. Kassai Pál ny. |
338+(22)p. A kihajtható melléklet -- a példányok legnagyobb részéhez hasonlóan -- hiányzik. A címlap, valamint további 13 levél másolattal pótolva, egy (C2) alsó része pótolva. |
A szerző a debreceni kollégium tanáraként, minden bizonnyal tankönyvként állította össze a hunok és a magyarok középkori történetére, életére, kultúrájára, az ország természeti viszonyaira vonatkozó legismertebb adatokat. |
XIX. század végi, viseltes félvászon-kötésben. Több levélen kisebb javítással, néhány enyhén foltos. |
RMK I 1421. |