Pest, 1845. Landerer és Heckenastnál. |
70p. Első kiadás. |
Az első önálló Emichnél megjelent Petőfi-kötet. Emich Gusztáv, akit legendásan jó író-kiadói és baráti viszony fűzött Petőfihez, még haszon reménye nélkül vállalkozott a mű kiadására. Ekkor még csak könyvkereskedőként és kiadóként működött, saját nyomdaüzeme nem volt. Később ő adta ki elsőként Petőfi összes műveit. A versek ihletője Mednyánszky Berta, a költő akkori szerelme volt, akit 1845 augusztus-szeptemberében többször meglátogatott Gödöllőn, de a lány apja visszautasította a leánykérést. |
Aranyozott gerincű, későbbi vászonkötésben. Az eredeti borító bekötve. Körülvágatlan példány. |
Szüry: 3629. |