139. árverés - 25. tétel
Lenk, (Ignác) Ignaz von Treuenfeld
Siebenbürgens geographisch-, topographisch-, statistisch-, hydrographisch- und orographisches Lexikon, mittelst eines Versuches seiner Landkarten-Beschreibung bearbeitet und alphabetisch geordnet... von ~. I-IV. Bände.
Wien, 1839. Anton Strauss's Witwe. |
XIV+(2)+392p.; (4)+456p.; (4)+423p.; (4)+478+(4)p. |
Az első erdélyi földrajzi- és helységnévtár. Rendkívül részletes, pontos és alapos munka. Szerzője kőszegi születésű katonatiszt volt. Az általa készített (a címlapon is említett) részletes Erdély-térkép kéziratban maradt, ezt később Blaschnek Sámuel is felhasználta. |
Enyhén kopottas, korabeli félvászon-kötésben. |