139. árverés - 44. tétel
Genius. Az egyetemes kultura folyóirata. Főszerk.: Franyó Zoltán. I. évf. 1-7. szám.
Arad, 1924. (Réthy Liptó és Fia Utódai ny.) |
59+(5)p.+3t+1 mell.+65+(7)p.+4t.+1 mell.+57+(7)p.+4t.+(1)+69+(9)p.+1t.+60+(8)p.+56+(8)p.+2t. |
Hozzákötve: Uj Genius. Az egyetemes kultura folyóirata. Főszerk.: Franyó Zoltán. I. évf. 1-2. szám. Arad (Lugos), 1925. (Auspitz Adolf ny.) 60+(6)p.+1t. (színes, felragasztott kép)+56+(2)p.+7t. (1 felragasztott kép) A folyóirat teljes sorozata. A szerzők között találjuk Babits, Balázs Béla, Karinthy, Kosztolányi, Márai és Szabó Lőrinc nevét is. A borítók és az illusztrációk többek között Csőre Erzsébet, Kóra Nándor és Walleshausen Zsigmond munkái. |
Aranyozott, kiadói vászonkötésben. A színes, részben linómetszetekkel díszített, eredeti borítók bekötve. |
Lakatos: 601. |