140. árverés - 245. tétel
Kner-klasszikusok. Nyolc kötet.
Gyoma, 1921. Kner Izidor ny. |
A sorozat 12 kötetben teljes. A hiányzó darabok: Libri obsidionis Szigetanae XV az az A szigeti veszedelem... szerzette gróf Zrínyi Miklós... Koszorú a magyar költészet virágaiból... Katona József: Bánk bán. Dráma öt szakaszban. Petőfi Sándor: János vitéz, A helység kalapácsa, Bolond Istók, Az apostol. A szerkesztő Király György volt, a tipográfia és a kötés tervezése Kozma Lajos nevéhez fűződik. Háromféle kötésben készült, ezek a — bibliográfia szerint — 50 példányos luxusváltozat darabjai. |
Díszesen aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. A gerinceken apró kopásnyomokkal. |
Lévay -- Haiman: 1.298-1.309/C. |