140. árverés - 312. tétel
Mátyás király emlékkönyv. Kolozsvári szobrának leleplezése alkalmára szülővárosa, Kolozsvár szabad királyi város megbízásából szerkesztette Dr. Márki Sándor.
Bp., 1902. Athenaeum. |
VIII+316p.+12t. (4 színes, 4 kihajt.)+2 kihajt. mell.+2 színes, kihajt. térk. Szövegközti képekkel. |
Az előzéklap hátoldalán Márki Sándor leendő vejének, Müller Alfréd főhadnagynak szóló ajánló soraival. |
Díszesen aranyozott, festett, dombornyomásos, kiadói vászonkötésben. Díszes előzéklapokkal, festett lapszélekkel. Szép példány. |