141. árverés - 44. tétel
Turisták Albuma. Emlék az 1882. évi deczember 29-én rendezett turista-estélyre. A közreműködött turista-hölgyek részére készítette: a "Magyar Turista-Egyesület" Budapesti Osztálya 1893.
A fényképalbum a magyar turistaság történetének rendkívül érdekes, forrásértékkel bíró darabja. A 12 táblán található 24 nagyméretű fényképen az egyesület hölgytagjai láthatók. Sajnos csak egy fotón szerepel név: Schweida Izoldáé. A többi beazonosítása a mi lehetőségeinket meghaladja. |
XIX. századi fotóalbum-kötésben. Az első, süllyeszett középmezős tábla kontúrvonalait sötétebb színű bőrrátét és aranyozott léniák teszik hangsúlyossá. A domborított rézveret közepén a medaillon hiányos. Az első tábla sarkait áttört, domborított, cizellált sarokveretek ékesítik. A hátsó, léniákkal keretezett táblát csúszógombok védik a kopástól. A bőrnyílásos előzékek lapjait barna, növényi ornamenseket és lepkéket ábrázoló selyemripsz szövetből készítették. Az aranymetszésű könyvtest tábláit rézveret köti össze. Richly decorated contemporary leather. |